boldyrecords.com logo

Boldy Records
Produkcja Filmowa i Telewizyjna
Dom ProdukcyjnyRozpoczęły się prace preprodukcyjne do filmu fabularnego i serialu

Dodano: 2012-03-26 19:38:57


photo

W ostatnich latach na świecie zapanowała moda na seriale historyczne. Przykłady takich produkcji jak „Rzym”, „Tudorowie”, „Rodzina Borgiów”, czy „Filary ziemi” pokazują, że ciekawa i żywa historia może być niezwykle interesująca dla widzów. Historia Polski obfituje w wiele takich atrakcyjnych momentów, mniej lub bardziej znanych. Dotychczasowe marne wykorzystywanie tego potencjału jest dużym błędem. Dlatego przyszedł najwyższy czas, aby opowiedzieć o naszych krwistych, pełnych zbrodni, miłości, wiary, czy zdrady dziejach, słowem oddać koloryt i emocje dawnych czasów.

Serial i film fabularny, który będziemy realizować ma roboczy tytuł „Brodaty”, a jego bohaterem jest piastowski książę Henryk Brodaty. To czasy rozbicia dzielnicowego, udzielni książątka walczą albo o wyrwanie dla siebie kawałka ziemi, albo o opanowanie i ponowne zjednoczenie całej Polski. Zdrady, intrygi, wiarołomstwo, bitwy, sojusze, miłości i cierpienie, początek XIII wieku w Polsce to okres kotłujących się emocji! W walkę naszych książąt mieszali się margrabiowie niemieccy, a czasem i sam Cesarz, czescy możnowładcy, a przede wszystkim papieże. To czas sprowadzenia Krzyżaków, pierwszych murowanych zamków, ale i początków kultury dworskiej na naszych ziemiach, tańców, zabaw. To okres istnienia ostatnich pogan oraz wysyłania przeciwko nim krucjat. Czy najbardziej utalentowany z książąt, potomek prawowitego seniora całej Polski, Henryk Brodaty zdoła wywalczyć polską koronę? Jak się ułoży jego małżeństwo z Jadwigą, która w chwili ślubu miała zaledwie dwanaście lat, a której siostry ożeniły się z władcami Węgier i Francji? I wreszcie co zrobić z przerażającymi wieściami ze wschodu, mówiącymi o nadchodzących bezlitosnych barbarzyńcach na koniach: mongolskich hordach Czyngis-Chana?

W takim to kolorowym świecie, umiejscowiona będzie akcja naszego serialu. Choć główną areną działań będzie Polska, to przez swój międzynarodowy zasięg i uniwersalne treści, serial będzie zrozumiały i atrakcyjny dla wszystkich widzów od USA po Europę Wschodnią.

W tej chwili trwają prace nad scenariuszem (również do wersji filmowej), którego autorem jest Maciej Molczyk. Produkcją zajmuje się pan Sylwester Zdobylak z ramienia firmy Boldy Records.

Logo dół